In data de 19 decembrie 2009, la Timisoara, sala Constantin Jude a gazduit primul campionat national de karate al Federatiei Romane de Karate Traditional si Discipline Asociate.

Membrii sectiei de karate din cadrul clubului nostru au particitat obtinand urmatoarele rezultate: Bogdan Dolonschi locul intai la proba kata categoria de varsta 15-16 ani, Victor Rebegea locul trei la proba kata, categoria de varsta 7-8 ani si Teo Dolinschi care a urcat pe treapta a treia a podiumului la concursul de kata-veterani.

Totodata lui Teo Dolinchi i-a fost inmanata diploma pentru 3 dan karate.

Cu aceasta ocazie kendo-ka de la clubul nostru au sustinut o demonstratie.

Cu acest concurs, s-a inchiat anul competitional 2009.

Membrii clubului va ureaza:

LA MULTI ANI!

{yoogallery src=[/images/cn-karate]}